czwartek, 9 października 2008

Narzędzia czarownic cz.II i co to jest magia?

Miotła-Jest to narzędzie o charakterze puryfikacyjnym i ochronnym. Za jej pomocą oczyszcza się obszar, na którym ma być przeprowadzony rytuał lub ochrony domu - poprzez ułożenie jej w poprzek progu, pod łóżkiem, na parapecie okna lub w drzwiach.


Naszyjniki czarownic-Różne źródła podają informacje o naszyjnikach posiadających magiczne właściwości. Niektóre są bardzo proste, wykonane z muszelek, ziaren, szyszek, drewna. Inne z magicznych kamieni, srebra, z użyciem różnych symboli. (Możesz zrobić go sama)

Ołtarz magiczny-Ołtarz jest to poświęcone miejsce. Można mieć ołtarz stały i/lub przenośny. Tutaj wszystko zależy od warunków. Prawie każdy mebel o płaskiej powierzchni może służyć za ołtarz. Warto zaopatrzyć się w specjalny rytualny obrusik, który będzie rozkładany na stole czy nawet podłodze i określał sobą powierzchnię ołtarza. Dobrym pomysłem jest też zrobienie ołtarza z kufra czy komody, bowiem jednocześnie może on służyć za miejsce przechowywania rytualnych narzędzi.

Strój- Niektórzy czują się dobrze w zwykłym wygodnym ubraniu, inni uważają, iż lepiej pasują odpowiednie do celów magicznych szaty, których nie powinno się nosić w innym, niż magiczny czasie. Elementy stroju: stożkowy kapelusz, peleryna lub płasz, pas, podwiazka, korona.
Torebki magiczne-Torebki magiczne nazywane także torebkami zaklęć należą raczej do tradycji voodoo niż tradycji europejskich Czarownic. Jednak współcześnie są dość powszechnie używane. Są to sakiewki ściągane sznurkiem o niewielkich rozmiarach, wykonane ze skóry, czerwonej flaneli, jednak jest w tej kwestii dość duża dowolność wyboru materiałów. Nosi się je zawieszone u szyi lub przy pasie.


Magia to całość zagadnień związanych z wiarą w możliwość zapanowania przez człowieka nad naturalnymi siłami, które dzięki odpowiednim zaklęciom i obrzędom stają się uległe woli osoby odprawiającej takie rytuały. Wyróżnia się magię czarną związaną ze złem, demonami, siłami piekielnymi oraz białą magię związaną z pomaganiem ludziom, leczeniem.


Kochani na dziś to tyle (może jeszcze dzisiaj coś napiszę) POZDRO DLA:
*KARKI
- "ZGADNIJ KTO TO?- NO PRZECIERZ CIĘ WIDZĘ" HA HA!
- "A TEN TWÓJ BŁYSZCZYK TO WOGÓLE SIE NIE BŁYSZCZY"
-" -MAM DO ZAŁATWIENIA MNÓSTWO SPRAW... - MASZ NA MYSŁI MÓJ KARMNIK?"

Wiecie z jakiego filmu są te teksty? piszcie w komentach razem z adresem swojego bloga to dostaniecie symboliczne 5 komciów! Pa Pa

Brak komentarzy: