środa, 8 października 2008

Narzędzia czarownic!!! cz.1

Dziś dodam częśc pierwszą notki o narzędziach które urzywają czarownice. Nie dotyczy się to tylko i wyłącznie charmed ale jak magia to magia...

1.Athame- Sztylet o dwustronnym (obosiecznym) ostrzu. Służy do kreślenia magicznych znaków, sterowania energią uwalnianą w czasie rytuałów i zaklęć. Najlepiej jeśli ma czarną rękojeść, ponieważ ten kolor pochłania moc, dzięki temu odrobina energii właściciela będzie magazynowana w sztylecie.
Bolline-Nóż o białej (lub jasnej) rękojeści. W odróżnieniu od athame, bolline ma praktyczne zastosowanie: służący do ścinania ziół, wycinania symboli np. w świecach, rzeźbienia.

Dzwonek-Magowie często uderzają w dzwon zaznaczając w ten sposób rozpoczęcie i zakończenie rytuału. Dźwiękiem dzwonka można także wysyłać w kosmos energię rzucanego zaklęcia.

Flet-Magiczny flet może być stosowany do oczyszczania przestrzeni przed rytuałem i na jego zakończenie. Używam go także do przywoływania pozytywnych energii i odganiania negatywnych. Do tego celu oprócz dzwonka czy fletu można użyć innych instrumentów, jak np. bębenek, grzechotka czy trójkąt.

Kadzielnica-Jest to naczynie służące do spalania kadzideł. Może to być muszla morska lub też kadzielnica o bardziej złożonej budowie, jak np. metalowe, poruszane ruchem wahadłowym kadzielnice (takie jak w kościele katolickim). Można wykonać ją również samemu. Wystarczy miskę lub kielich wypełnić do połowy piaskiem lub solą, które absorbując ciepło, ochronią misę lub kielich przed pęknięciem.
Kielich-Umieszczany na ołtarzu symbolizuje żywioł Wody. Na początek nie potrzebujesz kosztownego srebrnego kielicha, wystarczy zwykłe szklane lub ceramiczne naczynie. Kielich napełnia się winem lub wodą (dopuszczalne są i inne napoje), które należy konsekrować, np. poprzez zanurzenie athame w kielichu, co symbolizuje akt zjednoczenia się pierwiastka męskiego i żeńskiego.
Kocioł-Kocioł jest reprezentantem żywiołu wody i obok miotły, najczęściej kojarzonym z Czarownicami, symbolem. Tradycyjny kociołek ma trzy nóżki i jest raczej skromnych rozmiarów, chyba że ktoś jest szczęśliwym posiadaczem magicznej pracowni i może sobie pozwolić na umieszczenie wielkiego, stojącego na ziemi kotła
Kostur-Używany do zaznaczenia punktów na magicznym kręgu lub do zawieszania magicznych chorągwi. Kostur także używa się tak jak różdżki, czyli do kierowania energii.

Kryształowa kula-Używana do dywinacji. Podczas rytuałów Wicca umieszczana na ołtarzu jako symbol Bogini.
Księga cieni-(no tak nie występuje tylko w charmed)-Jest to księga, w której Czarownica zapisuje wszystko, czego się nauczyła w dziedzinie Czarostwa. Tradycyjnie ręcznie spisywana księga rytuałów, zaklęć, wskazówek i innych materiałów uznanych za ważne dla danej Czarownicy czy zgromadzenia (np. inkantacje, magiczne receptury etc.). Bardzo ważna. Spisując ją ręcznie nadajesz jej moc i to z niej korzystasz podczas rytuału, bowiem stos książek może rozproszyć Twoją uwagę.Miecz-Używa się go podobnie jak athame. Podczas zbiorowych rytuałów Czarownice oznaczały mieczami punkty kardynalne kręgu.

Częśc druga jutro!Brak komentarzy: