środa, 22 października 2008

Księga Cieni\ Demony

Hey! Dziś dodam spis wszystkich demonów , oraz kilka fotek księgi cieni.(jeżeli chcesz powiększyć kliknij)


Abraxas
Abraxas to demon planu astralnego. Aby pokonać Czarodziejki, otworzył specjalny portal, przez który ukradł Księgę Cieni, a następnie odwracał wszystkie zaklęcia, przywołując z powrotem do życia pokonanych wrogów: Jeremy'ego, Nicholasa, Woogymana i kilku innych. Siostry, pozbawionej swojej księgi, zmuszone były gdzie indziej szukać źródeł informacji. W końcu wypowiedziały zaklęcie, w wyniku którego... Abraxas zniknął w triquetrze wymalowanej na Księdze. Prawdopodobnie jest w niej do dziś uwięziony.

Banshee
Rzadki demon który włóczy się po ziemi karmiąc się duszami w wielkim bólu.
Zaklęcie na pokonanie Banshee:
The piercing cry that feeds on pain,
And leaves more sorrow than it gains,
Shall now be heard by one who seeks,
To stop the havoc that it wreaks.
Moce: Poluje tylko w nocy. Znajduje ofiarę słysząc jej krzyk i ból wewnętrzny. Demon ten używa przerażającego krzyku którym zabija.
Unicestwienie: Wysadzenie przez Piper
Zaklęcie pokonania Banshee w rzeczywistości było zaklęciem odnajdującym ją. Pod wpływem tego czaru Prue zmieniła się w psa (te zwierzęta słyszą głos Banshee).

Barbas
Barbas to demon żywiący się lekami młodych niezamężnych czarownic. Pojawia się w piątek 13-ego raz na 1300 lat. Musi zabić 13 czarownic aby pozostać na świecie na zawsze. Jedynym sposobem aby go pokonać jest przezwyciężenie swoich największych leków. Jak wiemy Barbas pojawiał sie kilkakrotnie w życiu Czarodziejek.
Belthazor
Belthazor jest potężnym demonem wyższego szczebla zesłanym przez źródło. Jego zadaniem było unicestwienie Czarodziejek. Aby tego dokonać musiał sie do nich zbliżyć i poznać ich sekrety. Niestety zakochał się w jednej z sióstr- Phoebe Jego moce to kule energii, błyśniecie, zmiana wyglądu. Belthazora można unicestwić jedynie eliksirem do którego niezbędny jest skrawek jego ciała. Belthazor to prokurator Cole Turner. Jego matka była potężnym demonem, natomiast ojciec był śmiertelnikiem.

Demon Błyskawicy
* Demon błyskawicy to innymi słowy Demon prądu. Aby go pokonać nie zbędna jest moc trzech. Piper do czasu zamieszkania Paige w domu sióstr wysadzała go mocą inwidualną, lecz to nie wystarczało - dopiero kiedy Paige się wprowadziła ; Czarodziejki mogły wypowiedzieć zaklęcie i unicestwić go.
* Zaklęcie unicestwiające:
Giń,
Na wieki zniknij w grobie,
Jeszcze błysk i już po tobie.

Furie
Furie - kobiety które kiedyś były kobietami z głowami psów - teraz zmieniły swój wizerunek i wyglądają jak zabójczynie na zlecenie. Ich moce to: wyczucie krwi, orbitacja, śmiertelny oddech: używają go do zabijania złych ludzi, ale kiedy użyją go na czarownicy staje się ona kolejną Furią. Aby pokonać ZARAŻONĄ Furię należy zamknąć portal tłumionej wściekłości. Demony te zabijają z taką samą przyjemnością ludzi złych jak i dobrych.
Hannah Webster
Hannah może podpalać oddechem oraz zmieniać swój kształt. Przysłana z Podziemia. Udaje pracownika Domu Aukcyjnego Buckland, razem z czarnoksiężnikiem Rexem Bucklandem, który udaje właściciela. Ich zadaniem było odebranie mocy Czarodziejkom. Gdy chciała zabić czarodziejki, zamieniła się w pumę.
Hekate
Hekate to demon, w ciele pięknej kobiety. Jej głównym celem jest urodzenie antychrysta. Musi więc zajść w ciąże z niewinnym mężczyzną.Hekate została uwięziona w sztylecie i tylko dzięki niemu Czarodziejki mogły ją pokonać.Javna
Javna to demon wysysający młodość z ludzi, aby się nie zestarzeć. Podszywa sie pod fotografa aby werbowac swoje ofiary. Podstępem porywa Phoebe, ale siostry przychodzą jej z pomocą.
Zaklęcie unicestwiające :
Evil eyes look onto thee
May they soon extinguished be
Bend they will to the power of three
Eye of earth, evil accurse


Rex Buckland
Rex był demonem, który chciał ukraść moce Czarodziejek. Był także właścicielem domu aukcyjnego, w którym pracowała Prue. Rex knuł intrygę przeciwko siostrom Halliwell wraz ze swoja wspólniczką Hannah Webster. Jak wiemy prawie im sie udało, na szczęście Czarodziejki miały swojego anioła światłości.Rodriguez
Demon, który wcielił się w policjanta o nazwisku "Rodriguez". Miał zabić Czarodziejki, kilka razy udało mu się, ale sam ginął i Tempus musiał cofnąć czas, w końcu powstrzymano jego śmierć i pokonano Tempusa, po czym wykończono Rodrigueza. Rodriguez zabił jednak Andy'ego.
Shapeshiffers
Shapeshiffers są nowymi sąsiadami sióstr. Chcą wykraść "Księgę Cieni". Dlatego zmuszaja Victora - ojca Czarodziejek do współpracy. Moga przybierać dowolną postać.
Zaklęcie unicestwiające :
When in the circle that is home
Safety's gone and evil roams
Rid all these beings from these walls
Save sisters three now heed our call

Shax
Shax jest demonem wiatru pracującym dla Źródła. Strzela falami wiatru. Potężny demon wyższego poziomu. Można go unicestwić zaklęciem:
Zły wiatr co wieje
Żywym odbiera nadzieję
Niechaj nie waży się już dąć
Zaklęcie wygna go stądWendigo
Wendigo - demon wyglądem przypominający wilkołaka. Ma serce z lodu. Boi się ognia. Chciał zabić Piper i Andy'ego. Wendigo okazała się agentka FallonWoogyman
Woogyman - cień żyjący w piwnicy sióstr Halliwell. Potrafi opętać ludzi, wiedźmy i inne istoty magiczne. Swoje ofiary obdarza magicznymi mocami (np. materializacją myśli) by lepiej mu służyły.

Wyrocznia
Można ją unicestwić jedynie eliksirem do którego potrzeba skrawka jej ciała. Konieczna jest także moc trzech. Wyrocznia służy Źródłu. Ma dar przewidywania przyszłości i rozległą wiedzę na temat magii.

Zaklinacz snów
Ma na imię Jack. To młody sparaliżowany naukowiec. Prowadzi badania, próbując wnikać w cudze sny. Udaje mu się to i wnika w sny dziewczyn, które go odrzuciły i zabija je tam, zrzucając z wysokiego budynku. Jego następną ofiarą ma być Prue. Dwukrotnie udaje jej się cudem uniknąć śmierci. Próbując nie zasnąć jedzie samochodem, ma wypadek i traci przytomność. Morderca wnika w jej sen i o mało co jej nie zabija. Z duchową pomocą sióstr Prue udaje się wykorzystując swoje moce, zabić Jacka we śnie.

To tyle na dziś PaPa!

Brak komentarzy: