piątek, 28 listopada 2008

>>Andrzejki<<

Hey wszystkim! Na samym początku chciałam bardzo was przeprosić za to że tak dawno nie pisałam.... Jednak przez miesiąc byłam chora i miałam tyle zaległości w budzie że masakra! Ale dziś napiszę długą notkę o tym jak psychicznie i fizycznie przygotować się na andrzejki .Bo sami przyznacie że jest to wieczór niezwykły i magiczny- a jak spotykacie się z kumpelkami na imprezkę to wszystko musi być przygotowane perfekt! Zacznijmy od krótkiego tego co kiedyś było na andrzejkach:

Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy. Lano na wodę ołów, obecnie leje się wosk. Z uformowanych w ten sposób figur przepowiadano przyszłość. Można ją odczytywać pod światło, co cień pokaże, np. jaki zawód będzie miał chłopiec w przyszłości wiat wróży piękne życie lub piękną żonę. Dziewczyny rzucały but za siebie. Odwrócony do drzwi noskiem zapowiadał szybkie zamążpójście. Obierano jabłka, a z obierek odczytywano pierwszą literę imienia przyszłego męża. Co przyśniło się w wigilię świętego Andrzeja, to miało się spełnić. Wieczorem panny wychodziły na podwórko i ze słomianego dachu wyrywały garść słomek. Jeśli była ich parzysta ilość, wróżyło to zamążpójście. Puszczano na wodę dwa listki mirtu. Jeżeli zetkną się, wkrótce będzie wesele. Zdejmowano lewe buty, który but pierwszy dojdzie do drzwi, ta dziewczyna wyjdzie za mąż. W innej wróżbie skolei do izby wpuszczano gąsiora. Do której panny podszedł, ta wychodziła za mąż. Dziewczyny również zaglądały do studni, by zobaczyć w niej odbicie przyszłego męża.

~~POSZCZEGÓLNE WRÓŻBY

*Lanie wosku
Symboliczne znaczenie klucza- zamyka lub otwiera wszelkie sekrety i tajemnice. Podejmowanie prób odkrycia, tego co nam niesie los, poprzez przyglądanie się cieniom woskowych tworów.

Postępujemy następująco:na wodę lejemy przez dziurkę od klucza roztopiony wosk lub ołów, który po zastygnięciu tworzy najrozmaitsze formy. Po wyjęciu z wody taka formę należy trzymać(pionowo) między zapaloną świecą a jasną ścianą i powstały na ścianie cień odpowiednio zinterpretować. Można też zastosować inny sposób podświetlenia woskowej formy, np. lampą naftową, żarówką, latarką. Przekonasz się, że zastygnięta bryła wosku daje niekiedy bardzo osobliwy kształt cienia, którego interpretacja zależy od wyobraźni, skojarzeń i poczucia humoru zebranych.

*Buty
Aby dowiedzieć się która z panien, wdów i rozwódek z grona wróżących sobie osób wyjdzie pierwsza za mąż posłużymy się butami. Ustawiamy buty z lewej nogi rzędem w kącie pokoju. Ostatni w kolejce przestawiacie na początek. Właścicielka buta, który pierwszy dotknie czubkiem progu, może liczyć na błyskawiczną zmianę stanu cywilnego.

*Liczby
Podstawą do wyliczeń jest data urodzenia, ale musi być ona wyrażona tylko jedną cyfrą(należy kolejno sumować cyfry tworzące pełną datę, otrzymana cyfra stanie się podstawą wróżby)
1 Jedynka jest symbolem Słońca. Urodzeni pod tą cyfrą są ambitni i pewni siebie. Są to osoby uparte, wytrwałe w dążeniu do celu, godne zaufania, ale lubiące dominować. Często są to urodzeni wodzowie. Ich kolory to: żółty, złoty, pomarańczowy. Szczęśliwy kamień: bursztyn.
2 Dwójka jest symbolem Księżyca. Są to osoby łagodne i wrażliwe, mają wiele fantazji, są uzdolnione artystycznie. Ich szczęśliwymi kolorami są odcienie zieleni i barwy od jasnożółtej do białej. Pomyślność przynosi im perła.
3 Trójka jest symbolem Jowisza. Osoby spod tej cyfry są dynamiczne i godne zaufania. Są bardzo ambitne i odpowiedzialne. Ich kolory to: fiolet, wszystkie odcienie głębokiego błękitu i czerwieni. Szczęśliwy kamień to ametyst.
4 Czwórka jest związana z Uranem. Urodzeni pod czwórką są uparci i sentymentalni. Mają duże poczucie sprawiedliwości. Są godnymi zaufania i wiernymi przyjaciółmi. Szczęśliwe kolory: jasny błękit, odcienie szarości i szaro-srebrzystości. Kamienie: szafir i opal.
5 Piątka jest symbolem Merkurego. Ludzie spod znaku piątki są pogodni, impulsywni żywotni, inteligentni, towarzyscy i wszechstronni. Ich kolor to biały i wszystkie jasne odcienie różnych barw. Kamień- diament.
6 Szóstka jest symbolem planety Wenus. Są to osoby serdeczne, spokojne, towarzyskie. Ich najszczęśliwszymi kamieniami są turkusy, a kolorami- wszystkie odcienie niebieskiego, fioletu i czerwonego.
7 Siódemka jest symbolem Neptuna. Są to romantyczne, niespokojne duchy, tęskniące za przygodą. Szczęśliwe kolory tej cyfry to wszystkie odcienie zieleni. Kamienie- opal, agat.
8 Ósemka jest symbolem Saturna. Ósemki są zamknięte w sobie i przez to często niedoceniane. Często, gdy stają przed trudnościami, rezygnują z działania, ale gdy uda im się przebrnąć przez nie- dochodzą do sukcesów i zaszczytów. Kolory to: ciemnozielony, ciemnoniebieski, purpurowy, czarny. Szczęśliwy kamień- granatowy szafir.
9 Dziewiątka jest symbolem Marsa. Są niezależne i pełne pasji. Natury wojownicze, nie bojące się konfliktów. Szczęśliwe kolory to wszystkie odcienie czerwieni. Kamienie: rubin, granat, koral.

*Karteczki z marzeniami
Potnij czystą kartkę na trzynaście równych części. Na sześciu z nich napisz swoje najskrytsze marzenia, najlepiej wodoodpornym pisakiem . Teraz wymieszaj dokładnie karteczki, ale nie składaj ich. Wszystkie kartki połóż na dnie dużej szklanej wazy albo miski i powoli wlewaj wodę wąskim strumieniem. Obserwuj zapisane kawałki papieru. Który pierwszy wypłynie na powierzchnie wody, to marzenie pierwsze się spełni. Jeśli najpierw wypłyną czyste karteczki, uzbrój się w cierpliwość, bo będziesz musiała trochę poczekać na spełnienie marzenia.

*Kubeczki
Na stole pod plastykowymi kubkami kładziemy obrączkę i krzyżyk. Trzeci kubek pozostaje pusty. Dziecko wskazuje wybrany kubek.. Nauczyciel odwraca go i tłumaczy znaczenie wybranego przedmiotu:
Obrączka – małżeństwo w przyszłości,
Krzyż – ksiądz, zakonnica, ciągłe modlitwy,
Pusty kubek – zostaniesz starą panną lub kawalerem.
Moneta - zostaniesz bardzo bogata/bogaty

*Kostki do gry
Na podłodze lub stole zakreślamy białą kredą krąg. Rzucamy trzema kośćmi do gry lewą ręką na środku koła. Należy zachować przy tym milczenie. Sumujemy wyrzucone oczka, nie biorąc pod uwagę tych kości, które wytoczyły się poza „zaczarowany” krąg.
1 Uważaj! Czekają cię jakieś niesnaski zarówno w szkole jak i w domu.
2 Możesz liczyć na miłą niespodziankę. Może wygrasz na loterii?
3 Dzięki jakiemuś zbiegowi okoliczności spełni się któreś z twoich marzeń.
4 Poznasz nową koleżankę lub kolegę.
5 Osiągniesz dokładnie to, co planowałeś.
6 Już możesz się cieszyć. Szczęście jest tuż za progiem
7 Ktoś rozpowszechnia plotki na twój temat.
8 Niestety masz pecha, ale los się jeszcze odwróci.
9 Twój sukces będzie naprawdę wspaniały
10 Przez dłuższy czas czekają cię drobne kłopoty.
11 Czeka cię długa i ciekawa podróż.
12 Wkrótce poznasz kogoś, kogo polubisz.
13 Spotka cię coś przyjemnego.
14 Twoje życzenie ma niewielkie szanse na spełnienie.
15 Możesz liczyć na długotrwały uśmiech losu
16 Postępuj ostrożnie i rozważnie, a unikniesz kłopotów.
17 Uważaj, ktoś ci chce podstawić nogę.
18 Już wkrótce czeka cię wielkie szczęście i mnóstwo pieniędzy.

*Kwiaty
Aster – uważaj, czekają cię kłopoty,
Narcyz – zakochasz się, jesteś pedantyczny i dokładny,
Nasturcja – czeka cię gorąca miłość,
Piwonia – szczęście w podróży,
Róża – szczęście w życiu, powodzenie,
Jemioła – przyjaźń, wybaczenie i zgoda,
Lilia – niewinność i samotność,
Stokrotka – dobieraj staranniej przyjaciół,
Bez – miłe towarzystwo,

*Obierki z jabłek
Należy wybrać tyle jednakowej wielkości jabłek, ile jest uczestniczek zabawy. Każda z nich obierając jabłko stara się uzyskać jak najdłuższą, nieprzerwaną ostrużynę. Która wygra, ta będzie najdłużej chodzić ze swoim chłopakiem. W drugim etapie kazda dziewczyna bierze swoją ostrużynę w rękę i rzuca za plecy. Teraz należy uważnie się przyjrzeć leżącej na podłodze skórce czy nie układa się w jakąs literę alfabetu. Jeśli tak, to może być pierwsza litera imienia chłopaka, z którym będzie się w tym roku spotykać.

Hmm no trochę oklepane te wróżby ale myślę że się mogą przydać!
Teraz napiszę jak idealnie przygotować atmosferę andrzejek tak by zadne złe fluidy nie zmąciły dobrej zabawy. Go!!!

~~ŚWIECE
Jak jest magiczna atmosfera to i świeczki muszą być.... Przy półmroku idealnie przepowiada się przyszłość! Tylko jest jedno ale- świeczki mają swoje tajemnice i także ich kolory są ważne.

*Dni tygodnia [Dobierz kolor świeczki do dnia tygodnia]
Poniedziałek - biały
Wtorek - czerwony
Środa - fioletowy
Czwartek - niebieski
Piątek - zielony
Sobota - czarny
Niedziela - żółty
Biel
Ochrona i oczyszczenie z każdego rodzaju negatywnej energii. Można stosować ją do wszelkich praktyk magicznych, gdyż służy pomocą w każdej dziedzinie. Kolor biały odnosi się do sfery psychiki, pomaga rozpocząć nowy etap w życiu, rozprasza złe moce, podnosi wibracje. Warto zastosować go w takim przypadku, kiedy najzwyczajniej nie wiemy, co nam zagraża lub jaka sfera naszego życia może być narażona na negatywne wpływy, a intuicyjnie wyczuwamy, że przydałaby nam się ochrona.
Złoty
Zamożność, długowieczność, wspaniałe osiągnięcia. Ochrona bogactwa, pieniędzy, majątku; umacnia stan posiadania. Przyciąga nie tylko władzę i pieniądze ale także ciekawych ludzi. Pomaga w osiągnięciu sukcesu w biznesie.
Kolor słoneczny, obrazujący Boga.
Srebrny
Ujawnia ukryte moce, jest barwą wizji i intuicji. Telepatia, jasnowidzenie, podróże astralne.
Chroni przed złymi duchami, podczas snu i wszelkich rytuałach magicznych pozostających w związku z kwadrami księżyca. Srebrną świecę polecam zapalić przed snem, by oczyścić atmosferę z wszelkich negatywnych wibracji i zapewnić sobie spokojny sen.
Kolor księżycowy, srebrna świeca symbolizuje Boginię.
Błękit
Kolor duchowości, reprezentuje idealizm, rodzaj ezoterycznej opieki, zdrowie. Ochrona szczęścia domowego, wpływa pozytywnie na relacje rodzinne, uczucia wyższe i religijne.
Pomaga w uzyskaniu wewnętrznego spokoju, polecany dla rozwoju duchowego, kontaktu ze swoim wyższym Ja, przy projekcjach astralnych.
Zieleń
Ukojenie, spokój, symbolizuje zamożność i płodność. Odmładzanie. Ochrania związki partnerskie, bliskie osoby (szczególnie dzieci), a także miejsce pracy. Sprawy finansowe, powodzenie, dobrobyt. Zielone świece używa się do rytuałów, w których chodzi o ogólne szczęście.

*Kolory planet
Słońce - żółty, złoty
Księżyc - biały, srebrny
Merkury - pomarańczowy
Wenus - zielony
Mars - czerwień
Jowisz - błękit
Saturn - czerń

*Kolory znaków zodiaku

Baran - czerwony
Byk - zielony
Bliźnięta - żółty
Rak - srebrny
Lew - pomarańczowy
Panna - żółty
Waga - różowy
Skorpion - purpurowy
Strzelec - fioletowy
Koziorożec - czarny
Wodnik - wszystkie kolory
Ryby - wrzosowy

A oprócz świec i różnych wróżb pamiętajcie o dobrym humorze i dobrej muzyce;)
A poza tym zróbcie sobie mega makijaż, super sesję zdjęciową. Weźcie się wyszalejcie! Dajcie czadu! Musi być imprezka roku! Taka żebyście ją wspominali jeszcze przez długie lata...

Brak komentarzy: